Veri Depolama Aygıtlarının Önemi

Bilgisayarınızda (ya da kamera, cep telefonu gibi diğer aygıtlarda), yapmış olduğunuz işler sonucunda birtakım veriler üretilir ve depolanır. Ağırlıklı olarak sabit diskiniz (hard disk) bu depolamanın yapıldığı yer olduğu için bilgisayarınızdaki en önemli parçadır. Bunun yanında kullanılan diğer aygıtlar;Nas Cihazları,Güvenlik kayıt cihazları, usb flash disk (flash bellek), SD/MMC kartlar, CD, DVD, tape yedekleme kartuşları, usb harici diskler ve benzerleri de içerisinde saklanan veriler nedeniyle önem kazanmaktadır.

Bozulan her şeyi yenisini ile değiştirebilirsiniz, verileriniz hariç...

Düzenli yedek alıyor olsanız bile çeşitli sebeplerle, yedekleriniz bozulmuş olabilir. Son yedek alığınız tarihten sonra bilgisayarınıza çok önemli yeni veriler kaydetmiş ve bunları henüz yedeklememiş olabilirsiniz. Bu durumda arızalı parçayı değiştirmeniz bilgisayarınızı çalışır hale getirse bile, verilerinizi geri getirmeyecektir.

Verilerinizi, bilgisiz kişilerin yok etmesine izin vermeyin!

Tecrübelerimizin sonucunda görülmüştür ki uzman olamayan kişilerin yaptıkları hatalı müdahaleler, çok kolay ve ucuza kurtarılabilecek verilerin  kurtarılamaz duruma gelmesine ya da yüksek maliyetli, uzun ve zahmetli çalışmalar sonucu kurtarılabilmesine neden olmaktadır.

Unutmayın ki sabit diskiniz normal bir şekilde çalışıyor olsa üzerindeki verilere siz de erişebilirsiniz. Dolayısıyla veri kurtarma işleminin, standart teknik servis hizmetlerinin dışında, özel uzmanlık gerektiren bir hizmet olduğu bilinmelidir.

Neden uzmanlık gerektirir?

Sorun tam tespit edilmeden yapılan bilgisayarı açma kapama denemeleri ya da yardımcı yazılımlar ile yapılan kurtarma çalışmaları verileri sizden biraz daha uzaklaştıracaktır. Ayrıca; donanım arızaları, donanım teknolojisinin değişmesiyle; yazılım arızaları, işletim sistemleri ve virüslerin sürekli değişmesiyle her geçen gün değişmektedir.

Bu hızlı değişim veri kurtarma konusunda sürekli çalışmayı, tecrübe ve bilgi edinmeyi zorunlu kılmaktadır.

Bir kez daha düşünün, verileriniz ne kadar önemli ?

Veri kaybı yaşamamak için hangi önlemleri almanız gerektiği ya da diskiniz arızalandığında verilerinizin yok olmaması için neler yapmanız gerektiği konusunda önerilerimizi okuyunuz. Veri kurtarma ve güvenliği konusunda deneyimlerimizden yararlanmak isterseniz e-posta veya telefonla bize ulaşabilirsiniz.

Bu hizmetten hemen yararlanmak için aşağıdaki talep formunu doldurup yazıcıdan çıkarın ve yetkili kişi tarafından imzalanmış olarak arızalı disk veya bilgisayarınız ile birlikte adresimize ulaştırın.

Piramid Veri Kurtarma İstek Formu

Piramid Veri Kurtarma Fiyat Listesi

Daha fazla bilgi için bize ulaşın ve ayrıntıları öğrenin…


Adres

Bankacı Sokak No: 3/1 06640 Kocatepe/ANKARA

Sosyal Medya

Telefon

Tel: +90 312 418 43 22
Tel: +90 312 417 97 79
Fax: +90 312 425 61 74

İLETİŞİM

Aşağıdaki Adres, Form ve Telefonlardan Bize Ulaşabilirsiniz.